Co nowego?Co nowego?archiwum aktualności

Wyprawywyprawy

Wyprawy motocyklowe do Maroko 2022 - Maroko motocyklem

Wyprawa motocyklowa Maroko 2022

Wyprawa motocyklowa Maroko 2022

 

Dostępne terminy:

czekamy na otwarcie granic lądowych

Wiosna w Maroko!   Zapraszamy, więcej informacji: 515 251 999

Proponujemy bezpośrednie loty z Warszawy,  Wrocławia lub Krakowa, ceny biletów lotniczych od 500zł

Koszt transportu motocykla  Zabrze – Malaga , Malaga – Zabrze 700 euro

(cena transportu dotyczy motocykla średniej wielkości do 200kg )

Więcej informacji:  515 251 999

 

Czy przerwa w sezonie motocyklowym musi tyle trwać ?! Chcemy to zmienić. Są całkiem niedaleko miejsca w których można polatać do woli a do tego przeżyć niezapomnianą przygodę. Takim krajem jest Maroko, które leży w północno-zachodniej Afryce, nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Bezpośrednie sąsiedztwo oceanu , Sahary oraz właśnie gór sprawia, że klimat jest łagodny. To idealne warunki na zimową (dla Nas) przygodę z motocyklem ! Maroko jest krajem górzysto-wyżynnym a wzdłuż całego kraju biegną trzy łańcuchy gór Atlas: Średni, Wysoki i Antyatlas. To właśnie one będą celem naszej wyprawy ! Będziemy przemierzać widokowe przełęcze i górskie zakręty, sprawdzimy jak żyje się na pustyni i jak smakują narodowe posiłki sympatycznych barberów. To kraj w którym można mnożyć niezliczoną ilość tras motocyklowych, które zaspokoją wymagania uczestników doceniających spokojną jazdę jak i tych którzy potrzebują mocnych wrażeń.

W zależności od grupy, jej umiejętności, sprzętu i zainteresowań możemy wybierać dowoli między trasami turystycznymi, widokowymi i offroad’owymi.

 

Podróżowanie motocyklem, odkrywanie nowego świata, doświadczanie egzotycznego kraju z dala od cywilizacji i przetartych już szlakówto doświadczanie wolności jakie dają nam dwa koła w jednym z najpiękniejszych krajów, którego pragnie chyba każdy motocyklista na ziemi. Chęć poczucia przynajmniej promila przygody którą przeżywali zawodnicy legendarnego już rajdu Dakar. Posiadamy duże doświadczenie oraz wiedzę w pokonywaniu indywidualnych tras tak aby zapewnić uczestnikom niezapomniane przeżycia. Nasza propozycja to idealne połączenie pięknej scenerii, niesamowitych tras motocyklowych oraz miejscami i miastami, które warto zobaczyć.

 

Dołącz do naszej wyprawy, zobacz i doświadcz uczucia życia na szlaku w kraju w którym życie istniało długo przed naszą erą.

Nasza propozycja obejmuje wszystko to o czym marzy prawdziwy motocyklista, kręte, wąskie górskie drogi z otaczającymi widokami, które zapierają dech w piersiach !

 

CO ZMIENIA PODRÓŻ MOTOCYKLEM W PRAWDZIWĄ PRZYGODĄ?

 

Nieszablonowe podejście do Ciebie jako do Klienta - podróż samodzielna bądź w  niewielkich grupach.

Jak co roku przygotowaliśmy dokładnie ciekawą trasę z którą warto się zmierzyć. Jest to nasza propozycja na tegoroczne Maroko. Jednak jeżeli masz inny pomysł i chciałbyś po tym kraju poruszać się niezależnie lub pojechać inną trasą masz oczywiście taką możliwość i możesz odkrywać ten piękny kraj na własną rękę. Staramy się aby w miarę możliwości każdy uczestnik otrzymał ł to czego oczekuje. Jeżeli jednak będziesz chciał dołączyć do nas powinieneś mieć świadomość iż poruszamy się w niewielkich grupach max. 3-5 motocykli. To gwarantuje swobodę każdego z uczestników wyprawy oraz przede wszystkim bezpieczeństwo.

 

Profesjonalne przygotowanie trasy i wyprawy oraz pomoc na każdym jej etapie:

Każdy z przygotowanych przez nas wyjazdów jest szczegółowo przygotowany i opracowany. Nieustannie pracujemy nad doskonałością naszych wypraw oraz nad ich kolejnymi punktami tak aby były coraz bardziej atrakcyjne. Przed rozpoczęciem przygody otrzymasz od nas szczegółowe informacje wraz z mapą, listą możliwych miejsc noclegowych czy współrzędnymi GPS tak abyś mógł bezstresowo przygotować się do wyprawy.

 

Zakwaterowanie:

Zależne od indywidualnych potrzeb grupy bądź konkretnej osoby. Na planowanej trasie każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie. Chętnie doradzimy odpowiednie miejsca w których można odpocząć w hotelu w komfortowych warunkach czy też bezpiecznie spędzić noc nad rozgwieżdżonym niebem pustyni.

Na planowanej trasie przejazdu znajdziemy hotele ***, **** a nawet ***** gwiazdkowe jak również miejsca w których spokojnie można rozbić namiot i rozpalić ognisko.

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE dot. trasy:

  Jedna wersja opisana poniżej a druga, ta którą preferuję, planujemy razem trasę z dala od głónych szlaków turystycznych, w tym wypadku bierzemy pod uwagę kondycję, pogodę i chęci, z mojego doświadczenia mogę zapewnić, będzie gdzie spać, tankować i zasmakować miejscowych przysmaków.

 

Start / Koniec: Malaga Hiszpania

Czas wyprawy: 7-10 dni

Charakter trasy: górskie i widokowe drogi asfaltowe (na życzenie grupy teren)

Zakwaterowanie: w zależności od zapotrzebowania grupy

Miejscowości odwiedzane: Marrakesz, Erg Chebbi, Fez

Dystans do pokonania: 3000 km (średnia dzienna 300 km)

 

CO ZOBACZYMY:

Marrakesz – to miasto trzeba zobaczyć, tym bardziej, że w języku Berberów podobno oznacza “Ziemię Boga”

Szczególnie zabytki znajdujące się w starej części miasta to one zostały wpisane na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO

 

Atlas Wysoki

To łańcuch górski który ciągnie się od Atlantyku do granicy z Algierią. Tworzy on barierę klimatyczną oddzielając Maroko

od gorącej Sahary ! Najwyższy szczyt Dżabal Tubkal ma 4165 mn.p.m. – oj będzie się działo ;)

 

Erg Chebbi

To jeden z największych obszarów wydm w Maroku. Powstał podobno jak głosi legenda jako kara bogów za nieudzielenie pomocy karawanom.

 

PROPONOWANY PLAN WYPRAWY:

 

Dzień pierwszy po przylocie z Polski do Malagi.

Motocykl jako Twój środek transportu będzie czekał na Ciebie przy lotnisku. Kierujemy się w stronę Algeciras krętymi drogami stworzonymi wprost dla motocykli w towarzystwie pięknych widoków. To zobaczymy między innymi Skałę Gibraltar. Z Algeciras promem dostaniemy się przez Cieśninę Gibraltarską do Ceuty a tam przekroczymy granicę marokańską i będziemy kierować się w kierunku gór Rif.

Będziemy starali się dotrzeć do Szafszawanu.

 

Dzień drugi:

Drogami dającymi maksymalną satysfakcję z jazdy będziemy przecinać łańcuch górski Rif.

Odwiedzimy rzymskie ruiny a wieczorem dotrzemy w okolicę miasta Meknes.

 

Dzień trzeci:

Docieramy do Marrakeszu to już centralne Maroko. To miasto trzeba zobaczyć koniecznie, jedno z najpiękniejszych w tym kraju.

 

Dzień czwarty:

Atakujemy Atlas Wysoki. Widokowe drogi przez Taddert oraz przełęcz Tizin-n-Tichka. Tu będziemy mieli okazję zobaczyć śnieg na czterotysięcznikach. Docieramy w okolice Quarzazate i dalej w kierunku Dades Będziemy podążać w kierunku źródeł rzeki Draa oraz zobaczymy wąwóz Dades.

 

Dzień piąty:

Będziemy starali się dotrzeć do Erfoud czyli pustyni na krańcach Sahary. Droga wiedzie w dolinie Gór Atlas.

 

Dzień szósty:

Całkowicie przeznaczony do szaleństw pustynnych. To będzie nasz Dakar !!!

 

Dzień siódmy:

Erfoud – Fez – Szafszawan

Przetniemy Góry Atlas przez kanion Ziz i piękne przełęcze na wysokości 2000 m n.p.m. Miniemy kilka widokowych i zapierających dech w piersiach przełęczy i na wieczór dotrzemy w okolice Fezu.

 

Dzień ósmy:

Fez-Szafszawan w kierunku Algeciras

Rano zobaczymy sławną medynę w Fezie a następnie krętymi drogami w pięknej i klimatycznej scenerii przetniemy góry Rif. Postaramy się dotrzeć do Algeciras gdzie pożegnamy się tym pięknym krajem.

 

Dzień dziewiąty:

Algeciras – Malaga

Ostatni dzień naszej przygody to przeprawa na nasz kontynent i podróż na lotnisko. Tam spakujemy motocykle. Przed nami jeszcze 3 dni drogi a Wy za 4-5 godzin będziecie mogli podzielić się z rodziną i znajomymi swoimi przygodami.

 

(Plan może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych oraz kondycji grupy)

 

 

Koszty uczestnictwa w wyjeździe:  2700 zł (motocykl do 200kg)

 

Kwota obejmuje:

- transport motocykla Zabrze - Malaga i  Malaga - Zabrze

- transfer z lotniska do miejsca postoju motocykli

- plan trasy

 

możliwość wypożyczenia motocykla BMW R 1200 GS Adventure  5000 zł

  (wraz z transportem do Malagi)

 

Koszty dodatkowe:

- bilet lotniczy do Malagi od 500zł

  (w zależności od preferencji co do linii lotniczych oraz terminu rezerwacji)

- zakwaterowanie oraz wyżywienie w zależności od preferencji indywidualnych lub grupy

  (orientacyjny koszt noclegu w hotelu *** to 10-40 Euro)

- możliwość noclegu w namiotach

 

Pomożemy lub doradzimy:

- jak przygotować motocykl do wyprawy

- pomożemy w rezerwacji biletu lotniczego (tanie linie lotnicze)

- na miejscu pomagamy we wszsytkim (ewentualne wsparcie serwisowe, logistyczne itp.)

 

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji pod telefonem: +48 515 251 999 lub kontakt@szczota.com.pl

 


Ważną sprawą dla nas jest organizowanie tak wyprawy aby każdy z Was był zadowolony, proszę pamiętać , że są tacy, którzy pragną jeździć cały dzień  a inni wolą jazdę relaksacyjną  z większą ilością postojów,

Wiesz że drogi  kręte to raj dla doświadczonego motocyklisty,  lecz mogą one być zbyt wymagające dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Warunki jazdy, natężenie ruchu, mentalność lokalnych kierowców, jakość nawierzchni ,  wszystkie te czynniki sprawiają,  że aby dobrze zaplanować trasę dla Ciebie musimy wiedzieć jakie są twoje umiejętności. Taką informację prosimy podawać w zgłoszeniu do wyprawy.

 

 

Pobierz formularz zgłoszeniowy

Regulamin wyprawy

 

powrót